Strefa relaksu

Strefa odpoczynku i relaksu pomiędzy kąpielami saunowymi? Oczywiście…w pokoju relaksu na parterze obiektu krytej pływalni Qarium Kępno znajduje się tężnia solankowa, inhalująca drogi oddechowe.
W tym unikatowym pomieszczeniu panuje klimat, który uwolni Państwa od negatywnych skutków stresu i wdychanego smogu bez konieczności wyjazdu poza miasto.
Tężnia Solankowa oprócz walorów estetycznych, kojącego dźwięku spływającej po gałązkach cieczy ma przede wszystkim walory zdrowotne, działa jak wielki inhalator, karmiąc nas bogactwem zawartych w solance pierwiastków!
Wokół tężni tworzy się swoisty leczniczy mikroklimat podobny do tego, którym możemy cieszyć się nad morzem. Powietrze w jej otoczeniu wykazuje wyjątkową czystość bakteriologiczną i nasycone jest takimi pierwiastkami, jak: jod, który odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, brom, który rozszerza oskrzela, wapń, który posiada właściwości antyalergiczne, magnez, sód, potas, żelazo i wiele innych mikroelementów.

Inhalacje solankowe wspomagają leczenie:
– chorób dróg oddechowych: astmy oskrzelowej, przewlekłego, chronicznego zapalenia oskrzeli i płuc, pylicy płuc, ataków utrudnionego oddychania lub duszności, uporczywego kaszlu i alergii,
– chorób laryngologicznych: alergicznego schorzenia nosa i zatok, chronicznego zapalenia zatok i gardła,
– niedoczynności tarczycy,
– schorzeń dermatologicznych: egzemy, łuszczycy, alergii, zapalenia skóry, trądziku
– nerwic, stanów przemęczenia spadku odporności na stres,
– likwiduje przykry zapach potu.
Ponadto:
– poprawia metabolizm, przyspiesza spalanie tkani tłuszczowej i zmniejsza objawy cellulitu,
– odbudowuje własne mechanizmy obronne organizmu,
– zapobiega częstym chorobom dróg oddechowych, grypie, katarowi siennemu,
– jedynym przeciwwskazaniem jest nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe, oraz uczulenie na któryś ze składników szczególnie jod lub brom.

Przebywanie w tężni solankowej to jedna z przyjemniejszych odmian terapii wziewnej. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni przebywania nad morzem.

JAK KORZYSTAĆ:
Tężnia to strefa relaksu, w której obowiązuje cisza, zakazane są wiec rozmowy i korzystanie z telefonu. Zalecany czas trwania inhalacji powinien trwać pół godziny, optymalnie godzinę.

W relaksacyjny nastrój przeniesie Państwa również odpowiednio dobrana muzyka, a także jacuzzi znajdujące się tuż przed wejściem do pokoju relaksu. To połączenie sprawia, iż miejsce to stanowi multiwypoczynek, będący gwarancją relaksu na najwyższym poziomie.