Informacje

Program Umiem Pływać

Nawet nie macie pojęcia jak bardzo tęskniliśmy za tym gwarem na halach basenowych i uśmiechami młodych adeptów pływania.

Meldujemy, że program Umiem Pływać rusza i to już w przyszłym tygodniu!

Dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Gminy Kępno i nie tylko już niedługo rozpoczną wczesną naukę pływania w Qarium Kępno.

Zajęcia prowadzone są w ramach programu „Umiem Pływać”, który jest w pełni bezpłatny dla rodziców Program realizowany jest przez Gminę Kępno, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki;

Wbrew rozsiewanym plotkom obiekt Qarium Kępno bierze na siebie realizację programu także dla innych gmin (m.in. Gminy Lututów, Trzcinica i Bralin) i nadal mamy możliwości przyjęcia kolejnych gmin;

Co ważne i o co pytają nas często rodzice – dzieci mogą kontynuować naukę pływania w latach następnych, tj. będąc w klasie II lub III. Tak więc Rodzicu, jeśli twoje dziecko nie korzysta z możliwości udziału w programie „Umiem Pływać” a jest uczniem klas l-lll zapytaj o powody takiego stanu rzeczy w szkole podstawowej swojego dziecka. Przecież tutaj chodzi o ich bezpieczeństwo w wodzie i szkolenie podstawowych umiejętności.